XX REAL - realitná kancelária

Mlynská Bašta

známe miesto, nové príbehy

Hypocentrum

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Štartovacie byty, rýchlo-obrátkový tovar v biznise s nehnuteľnosťami

Štartovacie byty sú v prevažnej miere kupované mladými ľuďmi, ktorí majú na začiatku svojej pracovnej kariéry „blízko do vrecka“. A kde lepšie začať svoj nový život ako vo vlastnom, novom byte.  Náklady na bývanie sa oproti prenájmu nezvýšia dramaticky a kúpa je navyše stále výhodným zhodnotením financií.

Predstava kúpy nového bytu je lákavejšia ako kúpa staršieho, ktorý si aj tak časom vyžiada nutné investície do rekonštrukcie samotného bytu alebo spoločných priestorov. A preto je dopyt po štartovacom, resp. dostupnejšom novom bývaní stále na vzostupe. Kupujúcich láka možnosť zabezpečenia si nového bývania, ktoré v danom čase pokrýva potreby a za dobrú cenu. Musia však rátať s kompromismi – menším životným priestorom, v niektorých prípadoch menej atraktívnou lokalitou alebo dispozičnými obmedzeniami z dôvodu rekonštrukcie už stojacej stavby.

Ponuka sa prispôsobuje finančným možnostiam kupujúcich
Oproti bežným novostavbám nie je rozdiel v cene za m2 až taký výrazný, dokonca možno tvrdiť, že ceny sú porovnateľné. Finančné možnosti limitované maximálnou možnou výškou úveru na 30 rokov, stavajú kupujúcich do pozície, kedy je finálna cena za byt oveľa podstatnejšia, ako jeho výmera. Štartovacie alebo skôr malometrážne byty majú preto v  ponuke 1 – 3-izbové byty o rozlohe od 20 – 60 m2. V ponuke prevažujú 1 – 2-izbové byty, 3-izbových bytov býva vzhľadom koncovú cena najmenej. Štartovací byt sa tak v porovnaní s novostavbou stáva vzhľadom k cene podstatne zaujímavejší.

Výhodná poloha
Takmer všetky projekty štartovacieho bývania v Bratislave sú realizované ako prestavby alebo rekonštrukcie pôvodných objektov, najčastejšie ubytovní, respektíve bytových alebo kancelárskych objektov, ako napríklad Miletičova 5, Prima Park alebo Svornosť, hovorí Martin Dobiaš, riaditeľ realitnej kancelárie XX REAL. Niektoré z projektov sa nachádzajú v lokalitách, ktoré sú v súčasnosti považované za lukratívne, s výborne rozvinutou občianskou vybavenosťou, kde sa už navyše nepočíta s pokračovaním výstavby. V takýchto prípadoch sa byty predávajú ešte oveľa rýchlejšie. Okrem iného spomeniem, že projekty majú vyriešenú problematickú otázku pohodlného parkovania, čo v dnešných časoch zohráva v rámci primeraného komfortu bývania jednu z najpodstatnejších úloh.

Kam pôjdu obyvatelia štartovacích bytov, keď im budú malé...
Dopyt po štartovacom bývaní stále rastie, preto v ponuke pribúdajú stovky bytov s podobnými parametrami. Treba ale potom počítať s ďalším prirodzeným vývojom. Súčasným obyvateľom tieto byty, hlavne z dôvodu ich veľkosti, časom vyhovovať nebudú. Najčastejšie sa preto stretávame s tým, že pôvodní obyvatelia riešia vzhľadom na zmenené životné podmienky (rozrastajúca sa rodina, lepší príjem a pod.) otázku vhodnejšieho bývania kúpou väčšieho, minimálne 3-izbového bytu. Silný lokal-patriotizmus funguje v každom bratislavskom okrese. Preto medzi prvé kritériá pri hľadaní väčšieho bytu patrí rovnaká lokalita, v ktorej klienti už dlhšie bývajú. Je to hlavne záležitosť zvyku – cesta do práce, školy, škôlky, nadviazané susedské vzťahy a priateľstvá. Alternatíva bývania s novými požiadavkami je však v prvom rade závislá od aktuálnych finančných možností kupujúcich. Väčší byt nemusí byť za každú cenu nový, novostavby sú však preferované.  Staršie nehnuteľnosti  sú lákavé najmä pre nižšiu cenu. Žiadané sú najmä tie po kompletnej rekonštrukcii, v panelových bytových domoch.

Ak hľadáte svoj vysnívaný nový domov, kliknite na ringo.sk

Zdroj: XX REAL a Ringo.sk

Novinky a aktuality
11.4.2016 Realitný trh prekvitá: O ktoré novostavby v Bratislave je najväčší záujem Na bratislavskom rezidenčnom trhu sa na začiatku ...
25.1.2016 Zdražovanie bytov bude pokračovať aj tento rok Slováci budú musieť vynaložiť väčšie výdavky spojené s kúpou nehnuteľnosti aj v ...
14.1.2016 V minulom roku pribudol v Bratislave rekordný počet nových bytov Bratislavský rezidenčný trh novostavieb priniesol ku koncu ...
16.1.2016 Slovensko nie je Európa. Aspoň v nájomnom bývaní Modelový príklad: stredne veľké nemecké mesto, v ktorom žije štvorčlenná rodina. ...
4.11.2015   Aktivitu na rezidenčnom trhu v 3. štvrťroku nezastavil ani letný útlm. Práve naopak. Výstavba i predaj bytov v hlavnom ...
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 10-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Miriam Horňáková