XX REAL - realitná kancelária

Mlynská Bašta

známe miesto, nové príbehy

Hypocentrum

Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Flexibilné byty sú novým štandardom developerských projektov

Flexibilná podoba bytov je pre klientov čoraz atraktívnejšia. Svoje bývanie si môžu navrhnúť podľa seba a prispôsobiť vlastným potrebám a predstavám, takmer ako pri výstavbe domov. Developeri preto čoraz častejšie prichádzajú s možnosťou individualizácie bytov.

Medzi najčastejšie požiadavky od klientov patrí zmena dispozičného riešenia. „Variabilita dispozičných riešení umožňuje pridať na rovnakej ploche o jednu izbu naviac oproti základnému dispozičnému riešeniu. Viacizbové riešenie je síce priestorovo skromnejšie, keďže nová izba, najčastejšie spálňa alebo detská izba vznikne vďaka zmenšeniu iných miestností v byte, nie však na úkor ich úžitkovej hodnoty,“ hovorí Ing. arch. Michal Zajíček, analytik realitného trhu. V ponuke je aj spolupráca s architektom, výsledkom ktorej je interiér plnohodnotne prispôsobený predstave kupujúceho, a to z pohľadu vybavenia, ale aj ceny.

Foto: Ecohouse, variant 1

Foto: Ecohouse, variant 2

Flexibilita bývania nie je len o úpravách vnútornej dispozície bytov. Niektorí developeri umožňujú prispôsobovať si prvkov fasády. Zákazníci môžu rozhodnúť o veľkosti okien a balkónov, ale aj o ich umiestnení. Náročnejšie úpravy, ako napríklad voľba riešenia kuchyne (otvorený priestor prepojený s obývačkou alebo oddelená s oknom či balkónom), počet kúpeľní, veľkosti a umiestnenie okien či balkónu, je možné realizovať pred začiatkom výstavby. Menej zložitejšie zásahy, ako napr. zmena vnútornej dispozície bytov – posúvanie priečok, je možné robiť kedykoľvek, aj po ukončení výstavby. 

Foto: Ecohouse, variant 3

Flexibilné byty sa v ponuke nového bývania začali objavovať už počas krízy. Developeri museli prísť s konkurenčnou výhodu, ktorá by im pomohla s predajom. „U zákazníkov sú flexibilné byty čoraz populárnejšie, pretože poskytujú možnosť navrhnúť také riešenie, aké sa im páči a vyhovuje ich aktuálnej potrebe“, dodáva Ing. arch. Michal Zajíček.

Flexibilné riešenia o ktorých píšeme vyššie, nie sú úplne bežné v každom novom projekte. Developeri musia s možnosťami úprav počítať už v štádiu prípravy. Bytový dom musí byť pripravený z pohľadu statiky, konštrukčného systému, okenných otvorov či hygienických jadier.


Autor článku: Ing. arch. Michal Zajíček, analytik realitného trhu

 

Zdroj foto: Ecohouse Kazanská

Novinky a aktuality
11.4.2016 Realitný trh prekvitá: O ktoré novostavby v Bratislave je najväčší záujem Na bratislavskom rezidenčnom trhu sa na začiatku ...
25.1.2016 Zdražovanie bytov bude pokračovať aj tento rok Slováci budú musieť vynaložiť väčšie výdavky spojené s kúpou nehnuteľnosti aj v ...
14.1.2016 V minulom roku pribudol v Bratislave rekordný počet nových bytov Bratislavský rezidenčný trh novostavieb priniesol ku koncu ...
16.1.2016 Slovensko nie je Európa. Aspoň v nájomnom bývaní Modelový príklad: stredne veľké nemecké mesto, v ktorom žije štvorčlenná rodina. ...
4.11.2015   Aktivitu na rezidenčnom trhu v 3. štvrťroku nezastavil ani letný útlm. Práve naopak. Výstavba i predaj bytov v hlavnom ...
V krátkosti o nás

Aby sme proces získania vašej vysnívanej nehnuteľnosti čo najviac zjednodušili, vytvorili sme nový koncept služieb. Spojili sme služby realitnej kancelárie XX REAL a Hypocentra pod „jednu strechu“. 

Garanciou kvality sú vyše 10-ročné skúsenosti so sprostredkovaním finančných služieb a rovnako silné skúsenosti s realitným trhom.
 
Nestrácajte čas hľadaním, triedením a štúdiom všetkých potrebných informácií. Získajte ponuku financovania a bývania pripravenú presne pre vaše potreby.

Mgr. Miriam Horňáková